niedziela, 5 grudnia 2010

Margarita


Miałem krótką przerwę w pisaniu, ponieważ mój komputer miał nieżyt. Szukając przepisów, znalazłem wirusa. Sytuacja została opanowana, a ja mogę wrócić do blogowania. Ponieważ dziś sobota, można więc się czegoś napić. Przepis na jednego z ciekawszych drinków - nie jest słodki jak większość z nich, wprost przeciwnie jest kwaśno-słony. Pijąc go najpierw czuje się kwaśny smak limonki, zaraz po nim smaki alkoholu a na samym końcu sól na wargach, która trzeba zlizać. Wszystko zgodnie z rytuałem picia tequili. Gorąco polecam.


Składniki:

70 ml tequili
40 ml likieru triple sec(np. cointreau)
30 ml soku z limonki

Brzeg kieliszka ozdabiam solą. Najwygodniej jest nasypać kopczyk soli na talerzyk i obrócić w nim  brzeg kieliszka zmoczony skórką z limonki.

Tequilę i likier wlewam do shakera. Wyciskam sok z połowy limonki, wyciśniętą połówkę też wrzucam do shakera (limonkę trzeba sparzyć). Wrzucam 3 do 4 kostek lodu i wstrząsam kilka sekund.Przelewam do kieliszka i gotowe.

4 komentarze:

 1. mmm, już sam kolor jest taki zimowy. Zapowiada się rewelacyjny drink!

  pozdrawiam,
  Paula

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak myślałem o zrobieniu drinka nie myślałem o zimie. Teraz jak na niego patrzę, to rzeczywiście - zima:). To było zupełnie podświadome..

  OdpowiedzUsuń
 3. heheh no fakt zima :) tylko słona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sypią drogi solą? Sypią - wszystko się zgadza:D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...